נשירת שיער

נשירת שיער – הטיפול הסיני העתיק בשילוב גישות מודרניות

לרפואה הסינית, פתרון מוכח בן אלפי שנים להתקרחות ולהלבנת השיער. בסדרת טיפולים ברפואה סינית אסתטית לנשירת שיער, ניתן לעצור את הנשירה ואף להצמיח שיער על פדחת קירחת ולהשחיר שיער מאפיר.

על פי הגישה הסינית המסורתית, נשירת שיער, נובעת בד"כ על רקע חולשה של אנרגית הכליות והריאות. לעיתים נשירה בגין חולשת הכליות מלווה גם בחולשת הטחול.

 

במצבים של עודף חום כמו אחרי מחלות חום, בתקופת גיל המעבר כאשר קימת תופעה של גלי חום (גם אצל גברים) ובתופעות חום שונות אחרות, עור הקרקפת מתיבש מהר, השכבה העליונה מתה וכתוצאה מכך תואץ הנשירה.

במרבית המקרים בהם הנשירה פעילה, קיימת רגישות וכאב בקרקפת ובמקביל יופיעו תופעות פיזיות נוספות ככאב ראש טורדני, מיגרנות, איבוד זיכרון, בעיות שינה, בעיות פריון, כאבי גב וירידה בליבידו. התופעות המקדימות עשויות לתת לנו איתות מקדים ולמנוע את החמרת הנשירה.

הטיפול הסיני פועל באופן מקומי על עור הקרקפת, משפר את אספקת הדם והאנרגיה במקביל לטיהור הקרקפת ממזהמים ומטפילים למיניהם, מעודפי שומן ומקשקשים.

הטיפול משלב דיקור, פורמולה למריחה חיצונית ולשימוש פנימי, תכשירים לאיזון וניקוי עור הקרקפת וטיפולים עם כלי עיסוי סינים והמזורולר לשיפור סטימולציה של דם וצ'י לזקיקי השיער שנחלשו. בנוסף לטיפול המקומי, מסייע הטיפול הסיני השלם, לאזן ולשפר את תפקודי האיברים הפנימים שאיזונם הופר ועל ידי כך להבטיח שתוצאות הטיפול בנשירה יאריכו ימים.

 

טיפולים של אייל ליבנה- מטפל ברפואה סינית ויפנית ובוגר קורס דיקור קוסמטי בקמפוס ברושים

 

המזו רולר – מכשיר חדש שהסינים המציאו לפני אלפי שנים

תזונה סינית לחיזוק השיער
על פי המסורת הסינית, מזונות שיכולים לחזק את השיער ולהחזיר לו את צבעו ואת הברק הם אצות למיניהן (בעיקר היג'יקי), שעועית שחורה ועשב חיטה, אשר יש להם את היכולת לחזק דם בעוצמה. שעועית למיניה, ירקות ירוקים כהים, דגים, כבד, מח עצם, נבטים, שקדים, זרעים, גרעינים ואגוזים – כל אלו יחזקו וינקו את דם הכבד, יחזקו את הכליות והטחול ויזינו את השיער.

 

על הג'לטין בטיפולי הנשירה

טיפול בג'לטין נותן תמיכה למראה בריא של השיער, הציפורניים והעור. ג'לטין אינו מכיל גלוטן, או כולסטרול, והוא בעל ערך קלורי נמוך. הטיפול בג'לטין אינו דורש מרשם רפואי, ניתן לרכוש אותו בכל סופר מרקט והוא נחשב בטוח לשימוש. ג'לטין הוא קולגן העשוי מחלבון טהור. ג'לטין מופק בעיקר מעורות ועצמות של בעלי חיים, כגון בקר, דגים ורגלי עופות ומורכב מ – 18 חומצות אמינו ובינהן: גליצין, פרולין, הידרוקסי פרולין, אלאנין, ארגנין ועוד. ג'לטין מכיל 9 מתוך 10 מהחומצות האמינו החיוניות לגופנו.

שימוש תדיר בג'לטין יעניק לו ברק, יסייע בעיבויו, יוסיף נפח ויסייע בהפחתת הנשירה.

 

צמחים מצמיחי שיער

כמעט ב100% מטיפולי נשירת השיער, משלבות פורמולות צמחים המורכבות מצמחים מהרפואה הסינית. הצמחים בפורמולות השונות משפרים את האיזון הורמונאלי, מחזקים את הכליות והריאות, מחזקים את דם הכבד וצ'י הטחול. הפורמולות מותאמות אישית, לאחר אבחנה מדויקת של המטופל. בנוסף, משולב תרסיס להתזה חיצונית, מצמחי מרפא המסייע להתחדשות עור הקרקפת, לטיהור מטיפילים, זיהומים ודלקות ולעידוד הצמיחה.

 

טיפים לשמירה על השיער בארץ בחום הקיץ

  • בקיץ עלינו לאכול מזונות קלים המתאימים לעונת השנה החמה.
  • לא להרבות במזונות חריפים ומתובלים
  • לא לשתות משקאות ממותקים ואלכוהולים
  • להרבות בשתיית נוזלים אך מאידך לא להפריז בכמות
  • לחסות בצל
  • להמעיט לחבוש כיסויי ראש
  • לא להפעיל את הגוף בפעילות מאומצת בשעות החמות של היממה

 

לסיכום

הטיפול הסיני בהתקרחות, לעצירת הנשירה ולהצמחת שיער, אכן יעיל ביותר ובעל אחוזי הצלחה גבוהים. ההבנה של הגורמים להיווצרות הנשירה והאבחנה הסינית המדויקת הינם היסוד המרכזי להצלחת הטיפול. שילוב הדיקור הסיני עם המזורולר, עם תכשירי השיער הנכונים בשילוב פורמולת הצמחים יגבירו את צמיחת השיער ויחזקו את שורשיו ברוב המקרים.